Jesteśmy częścią Energiale!

Dostarczanie kompleksowych rozwiązań termiczno-energetycznych to nasza pasja i zarazem wielka przyjemność.

O nas

Dostarczanie kompleksowych rozwiązań termiczno-energetycznych to nasza pasja i zarazem wielka przyjemność.

Robimy to praktycznie od wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej. EnergialeBOX jest nie tylko sklepem internetowym Energiale Sp. z o.o. ale również lub przede wszystkim naszą odpowiedzią na dynamicznie rosnące potrzeby polskiego rynku w zakresie bezemisyjnych, Odnawialnych Źródeł Energii. Dodatkowym impulsem jest absolutny bark zgody na szaleństwo cenowe i rosnące koszty energii elektrycznej, ciepła, gazu i paliw, które w sposób bezwzględny i bezzasadny drenują nasze portfele. 

Pragniemy wszystkim naszym klientom zapewnić maksymalną niezależności energetyczną i komfort termiczny w oparciu o powszechnie dostępne w tym zakresie rozwiązania.

 Miło, że jesteście Państwo z nami.

Nasze marki
Energiale
Energiale Sp. z o.o. to firma technologiczno-inwestycyjna, będąca autorem innowacyjnego projektu „Energiale”.
Poprzedni
Następny

Energiale Sp. z o.o. to firma technologiczno-inwestycyjna, będąca autorem innowacyjnego projektu „Energiale”.  Projekt – Energiale to przełomowa skalowalna technologia łączącą w sobie autorskie projekty, modułowych, prefabrykowanych domów jednorodzinnych, bliźniaczych i szeregowych oraz osiedli, campusów, resortów z wyselekcjonowanymi i zweryfikowanymi najbardziej perspektywicznymi rozwiązaniami w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii.

Proponujemy holistyczne koncepcje i projekty wraz z dostarczaniem, montażem i rozruchem całego systemu. Każdemu z domów i Willi Apartamentowych z linii Energiale Garda, Como oraz Comforto – towarzyszy system fotowoltaiczny  (zintegrowane moduły dachowe, wiaty fotowoltaiczne lub inne konstrukcje) wraz z hybrydowym inwerterem, magazynem energii, stacją ładowania pojazdów elektrycznych, pompą ciepła, magazynem/buforem ciepła, centralą rekuperacji, automatyką inteligentnego domu oraz software zarządzającym i integrującym z mikrosiecią, VPP – Virtual Power Plant –  z opcją tworzenia PED (Positive Energy District)

Nasze autorskie plus energetyczne Domy i  Wille Apartamentowe to budynki, których koncepcja i filozofia architektoniczna, profil energetyczno-termiczny oraz zintegrowane z nim źródła fotowoltaiczne oraz dodatkowe komponenty tworzą unikalny ekosystem zapewniając w cyklu rocznym więcej energii i ciepła niż wszyscy domownicy są w stanie zużyć. W wariancie LC – Luxury Class powstaje nadwyżka odnawialnej energii, która pozwala na zasilenie własnego auta elektrycznego i przejechanie nim około 15-20 000 km rocznie.

Naturalnym celem Energiale jest holistyczne podejście do potrzeb mieszkaniowych z dostępem do własnej odnawialnej energii elektrycznej. Projektujemy, budujemy i sprzedajemy plus energetyczne, w 100% zero emisyjne domy czyli takie, które na własne potrzeby zużywają mniej energii niż są w stanie wyprodukować, a nadwyżkę można wykorzystać do zasilania aut elektrycznych.

Positive Energy District  (PED) – to obszar który rocznie produkuje co najmniej tyle energii, ile zużywa. Celem PED nie jest bycie wyspą odizolowaną od reszty systemu elektroenergetycznego, ale raczej funkcjonalną i elastyczną częścią-komponentem większej całości.

Warunki klimatyczne na całym świecie wymuszają kompleksową integrację odnawialnych i rozproszonych źródeł energii z systemem elektroenergetycznym, a także efektywne wykorzystanie energii i istniejącej infrastruktury. Modele biznesowe w sektorze energetycznym zmieniają się i stają się coraz bardziej zorientowane na klienta. Klienci odgrywają aktywną rolę w dostawach energii. Sposób, w jaki należy zarządzać siecią energetyczną, a także interakcje między wszystkimi uczestnikami łańcucha wartości w produkcji, magazynowaniu i przesyle energii, powinny stać się bardziej bezpośrednie, prostsze, intuicyjne, zautomatyzowane.

Ograniczenie strat energii na przesyle, maksymalna auto konsumpcja, optymalizacja alokacji wytwarzanej energii oraz zwiększenie stabilności systemu to cele lokalnych społeczności energetycznych, które mają doprowadzić do powstania plus energetycznych obszarów, osiedli a nawet dzielnic a docelowo i całych miast.

 

Nasza oferta

Drewniane Wille Plus Energetyczne

Linia perfekcyjnie zaprojektowanych i wykonanych, optymalnie z największym poszanowaniem natury, trzech plus energetycznych Willi Apartamentowych
Poznaj nasze domy

Segmenty Mieszkalne Cube

EnergialeCube to całoroczne campusy mieszkalne które budowane są w 30 do 90 dni w wariantach Mini, Midi i Maxi.
Poznaj Cube

Drewniane Wiaty Parkingowe

Wkrótce w ofercie
Wkrótce w ofercie

EnergialeBOX

Komponenty termiczno-energetyczne do budownictwa: Pompy Ciepła, Magazyny Ciepła, Magazyny Energii, Kotły Zgazowujące Drewno
Poznaj EnergialeBox